Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Időpontkérés

Adja meg elérhetőségeit, válasszon laborvizsgálataink közül, majd válasszon egy önnek ideális időpontot! Ezt követően kollegáink felveszik Önnel a kapcsolatot és véglegesítik a foglalást.

Sürgős esetben hívjon minket a +36-1 422-0808 telefonszámon, vagy keresse fel azonnali időpontfoglaló rendszerünket ide kattintva.

 

Női HORMON CSOMAG (ciklus 3-5. nap)

A VIZSGÁLAT ÁRA: 24.990 FT*

IDŐPONTFOGLALÁS A VIZSGÁLATRA

A stresszes életmódnak, a helytelen táplálkozásnak köszönhetően sajnos egyre gyakoribbak a hormonháztartás zavarait okozó betegségek (vérzési zavarok, meddőség) megjelenése. A hormonális problémák leginkább a nőket érintik, egészen fiatalkortól kezdődően és a tünetek mögött több súlyos betegség is állhat.

A tünetek nagyon változatosak lehetnek: depresszió és hangulatingadozások, nemi jellegek megváltozása, testsúly ingadozás, menstruációs ciklus zavarai, meddőség, menopauza jelei.

Kinek javasolt a vizsgálat elvégzése?

Minden nőnek javasolt a vizsgálat, aki menstruációs zavarokkal küzd, PCOS betegséget diagnosztizáltak nála, babatervezés előtti meddőségi kivizsgálás esetén, bőrgyógyászati problémák esetén, fogamzásgátló tabletta elhagyása esetén. A vizsgálat életkortól függetlenül javasolt.

Mit tartalmaz a csomag?

AMH (Anti-Müllerian hormon): az egyik legfontosabb női nemi hormon, melynek vizsgálata és normál értéke a gyermek vállalás esetén nélkülözhetetlen. A vizsgálat a petefészek funkcióját nézi, információt adva a petesejt/tüszők mennnyiségéről, melyek szintje a kor és termékenységi fázis előre haladtával egyre inkább csökken. Az AMH szint emelkedése mögött gyakran a PCOS áll.

FSH (follikulos-stimuláló hormon): a női ciklus szabályozásában részt vevő, tüszőérlelő hormon. A petefészek normál hormonális működéséért felelős. A ciklus alatt az FSH szintje folyamatosan változik. Az életkor előrehaladtával a petesejtek száma egyre csökken, minőségük romlik. Ennek hatására az agyalapi mirigy egyre több FSH hormont termel. Így a megemelkedett FSH szint utalhat a petesejtek számának elégtelen mennyiségére és minőségére. A teherbeesés magas FSH szint mellett sem lehetetlen, de mindenképpen orvosi kezelést igényel.

Emellett a magas FSH mögött PCOS, az ováriumot érintő daganatos betegségek is állhatnak.

LH (lutenizáló hormon): az FSH hormonnal együtt szabályozza a menstruációs ciklust, mely a peteérést és a sárgatest fejlődését indítja el. Az LH hormon az ovulációt megelőző 24 órában jelentősen megemelkedik, így jelezve a termékeny időszakot. Az elégtelen hormon szint következtében elmaradt peteérés okozhat meddőséget.

Ösztradiol: a petefészekben és a méhlepényben termelődő hormon, amely a ciklus szabályozásában vesz részt, illetve kiemelkedő jelentősége van a várandóság során is, mivel felkészíti a szervezetet a petesejt méhbe történő beágyazódására. A nők életkora is befolyásolja a hormon termelődésének szintjét. Serdülőkorban az ösztradiol szintje nő, melynek hatására alakul ki a mell és szőrösödés. Emellett az egészséges csontozat fenntartásához is nélkülözhetetlen a megfelelő ösztrögén szint. A változókor után az ösztradiol szintje jelentősen visszaesik, melynek következtében csontritkulás alakulhat ki.

Progeszteron (sárgatest hormon): a petefészekben és placentában termelődő hormon, mely az ösztradiol szintjét ellensúlyozza és kiemelkedő jelentősége van a teherbeesés során. Szintje a terhesség során végig emelkedett, ezáltal védve a méhet és meggátolja a méhizom összehúzodását az alacsony progeszteron szint esetében a teherbeesés elmaradhat.

Prolaktin: az agyalapi mirigyben termelődő ún. laktotrop hormon, melynek kiemelkedő szerepe van szülés után a tejelválasztás megindításában. A magas prolaktin szint hatással van egyéb más nemi hormonok termelődésére , ami a petefészek működését befolyásolja, ezáltal hatással van a menstruációs ciklusra is. A magas prolaktin szint gyakrabban fordul elő, melynek oka lehet például az agyalapi mirigy elülső lebenyében lévő tumor, illetve szintén társulhat hozzá meddőség is.

Az alacsony prolaktin szint a petefészek működési zavarait okozhatja, emellett pedig tünete lehet a depresszió, szülést követően pedig a kevés tejmennyiség.

Totál tesztoszteron: a tesztoszteron nem csak férfiakban, hanem nőkben is jelenlévő hormon, melyet a mellékvese és a petefészek termel. Maga a hormon számos működésért felelős, mint például a libidó, csontosodás, vázizomzat megfelelő kialakulása. Nőkben a túlzott tesztoszteron kiválasztás számos problémát okozhat: meddőség, menstruációs ciklus zavari, férfias külső – túlzott szőrösödés, akné, illetve emelkedett szintjét a PCOS megbetegedés is okozhatja.

SHBG (Szexuális hormon kötő fehérje):

Az SHBG fontos szerepet játszik a szexuális hormonok szabályozásában és szállítása a véráramban. Az SHBG szintjének változása jelzi a hormonális rendellenességeket, ezáltal a diagnosztizálásban és a későbbi kezelésben is igen fontos paraméter lehet.

Albumin:

Az albumin szintje a vérben befolyásolhatja a női hormonok szállítását és hatékonyságát. Az alacsony albumin szint például csökkentheti a hormonok szállítását a testben, ami hatással lehet a menstruációs ciklusa és más női egészségügyi kérdésekre. Az albumin szintjének ellenőrzése fontos lehet a női hormonok hatékonyságának fenntartásában és a női egészség támogatásában.

FONTOS: A vizsgálat fogamzásgátlót szedő nőknek nem javasolt, mert téves értékek születhetnek.

Hogyan kell készülni a mintavételre?

A vizsgálatot a menstruációs ciklus 3-5. napja között kell elvégezni!

Nem éhgyomri vérvétel. Bő víz fogyasztása javasolt. Kérjük, kerülje az alkohol és dohánytermékek fogyasztását a vizsgálat előtt.

Mintavétel módja: vénás vérvétel (vénapunkció)

Minta típusa: natív teljes vér

Eredmény kiadása: a mintavétel napján, legfeljebb 24 órán belül

Eredmény értelmezése:
A leletek magyar és angol nyelven is tartalmazzák az információkat: a vizsgálat nevét, a mért értékeket, hivatalosan meghatározott referencia tartományokat, illetve egy jelölést az esetleges eltérés mértékéről.
(Az általunk készített laborvizsgálatokon nem szerepel orvosi kiértékelés. Kérjük, eredményének pontos és részletes értelmezéséhez, valamint a diagnózis felállításához keressen fel szakorvost

  • Anti Müllerian Hormon Plusz (AMH Plusz)

  • Follikulus stimuláló hormon (FSH)

  • Luteinizáló hormon (LH)

  • Ösztradiol

  • Progeszteron

  • Prolaktin (PRL)

  • Totál tesztoszteron

  • SHBG

  • Albumin

*Laborvizsgálataink esetében a vizsgálati díjon felül 2000 Ft vérvételi és/vagy mintakezelési díjat számolunk fel.

IDŐPONTFOGLALÁS A VIZSGÁLATRA